Krótko o nas

Każdego dnia modlimy się wspólnie o łaskę nawrócenia dla osób polecanych przez członków Grupy. We wspólnocie pamiętamy o sobie nawzajem, dzielimy się Słowem Bożym. Razem wzrastamy w wierze i miłości.
Przyłącz się do nas już dziś!

Nasz profil na Facebook'u:

Ostatnie dyskusje na forum


O:Proroctwa
Janusz 19.4.2018 14:30
O:Jesteśmy?
Janusz 17.4.2018 10:45
O:ulubiona melodia diabła cz.3
Janusz 2.1.2018 9:39
O:Konferencja
andrzej 10.6.2017 20:50
O:Prosośba o modlitwę
Małgorzata1 22.4.2017 11:48
O:proszę o modlitwę
Małgorzata1 19.4.2017 14:29
O:Proszę o modlitwę...
andrzej 23.1.2017 20:32
O:Czystość intencji
Małgorzata1 23.11.2016 9:57
O:Koronka do Miłosierdzia Boż a Godzina Miłosierdzia
Janusz 19.9.2016 12:30
O:Msza św.
Janusz 24.8.2016 13:34
ZOBACZ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

          
  
Czytelnia

Zachęcamy do dodawania własnych artykułów, przemyśleń. Witryna daje taką możliwość po zalogowaniu się. Przed opublikowaniem przesłane treści zostaną sprawdzone i poprawione pod względem językowym i formalnym. Serdecznie zachęcamy.Umocnienie dla nas - przesłanie z La Salette PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ania   
Modlimy się każego dnia wspólnie w intencji nawrócenia naszych braci i sióstr. Pewnym umocnieniem dla nas w tej modlitwie może być przesłanie Matki Bożej Saletyńskiej. Zachęcamy do przeczytania relacji z pielgrzymki do La Salette naszej siostry z Grupy,  Ani oraz krótkiego opisu głównego przesłania objawień. Dołączone są również piękne zdjęcia.

 
Gdzie jednak wzmógł się grzech... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna   
Temat dotyczy nas wszystkich, niezależnie od ciężkości grzechów, z którymi się borykamy nasza miłość do Boga będzie tutaj zawsze obarczona tym „felerem”.  Jak ma się łaska Boża do grzechu? Najlepszą informacją zdaje się być fakt, iż jesteśmy uświęceni poprzez sakrament Chrztu Świętego. Łaska Boża była i jest przed grzechem, powinno dodawać to nam otuchy.
 
Zaufanie? Pierwsze słyszę.. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin   

Spotkałem w życiu sporo osób, które nie wiedziały czym jest zaufanie. Tego nie uczą w szkołach, co gorsza wiele rodzin również nie służy poznaniu tej rzeczywistości. Zaufanie Bogu rozpala wiarę, jest tym szczególnym krokiem w stronę żywej relacji z Bogiem ale też jest i łaską o którą trzeba wytrwale prosić. Przygotowałem taką małą ściągawkę i liczę, że pomożecie ją rozbudować.
 
Ojcze, tato, tatusiu... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin   
Znana chrześcijańska psychoterapeutyka opowiadała o obrazie Boga jakie nosiła w swoim sercu pewna siostra zakonna. Rozmowy z pacjentką wyłaniały bardzo dziwny obraz duszy: Jezus – tak, Duch Święty – tak, Bóg Ojciec – nie… Czy i ja nie mam podobnego stosunku do Boga?
 
Tajemnica Trójcy Świętej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz   
 
alt"Bóg jest miłością". To równanie wypowiedziane przez apostoła Jana w jego pierwszym liście(4,8) jest rewolucyjne. Nie dlatego - jak to zbyt często powtarzano - że ludzie Starego Przymierza nie mieli odwagi wierzyć w czułość swojego Boga, ale ponieważ chrześcijanie pierwsi uwierzyli, że Bóg w Sobie samym jest Miłością, że Jego własne życie polega na kontaktach międzyosobowych.
 
Nabożeństwa do Matki Bożej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jagienka   
alt Różaniec

Różaniec jest formą modlitwy, dopuszczoną i popieraną przez Kościół katolicki, nazywaną "streszczeniem całej Ewangelii" (por. Marialis cultus, 42; Rosarium Virginis Mariae, 1).

Najpierw było to samo pozdrowienie Archanioła Gabriela, później dodano słowa wypowiedziane przez św. Elżbietę. Obecną formę modlitwy „Zdrowaś Maryjo” zatwierdził papież Pius V w 1566r. Za ojca Różańca uważa się jednak św. Dominika (1172-1221), któremu miała objawić się Maryja i przekazać modlitwę różańcową, której forma jednak była nieco inna niż obecnie.

 
Błogosławieństwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez andrzej   
Pamiętam jak byłem małym chłopcem i wychodziłem gdzieś to czasem słyszałem od mamy: ,,idź z Bogiem"

Może nie mówiła tak każdego dnia,ale pamiętam,ze kilka razy to słyszałem.Dziś nie wiem czy rodzice błogosławią swoje dzieci,na pewno juz coraz rzadziej.A przecież to takie ważne.Błogosławieństwo oznacza;dobrodziejstwo,szczęście,pomyślność.Błogosławić znaczy także "wzywać dla kogoś opieki Boga w sposób uroczysty"
 
Jak sportowiec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz   

alt

Jest wielu sportowców, którzy są słabymi zawodnikami, ale są i tacy co osiągają  szczyty.
 
Powołanie to wielka tajemnica serca człowieka i jego relacji z Bogiem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janka   

Powołaniem jest obdarzony każdy, bez względu na to czy przyznaje się do tego, że jest osobą wierzącą czy też uważa się za ateistę, gdyż naszym podstawowym powołaniem jest powołanie do bycia człowiekiem, a więc do miłości. Słowo powołanie składa się z dwóch wyrazów „po” i „wołanie”. Bóg stwarzając nas wołał każdego po imieniu i my w odpowiedzi na Jego Głos przyjmujemy Jego wezwanie. Nic co jest stworzone przez Boga nie powstaje z niczego ale zawsze z Miłości i dla Miłości.

 
Od pucybuta do fanatyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin   
Jak to dzieje, że zwykły człowiek, który mówi o sobie że jest „wierzącym” staje się fanatykiem? Czy to wolny wybór człowieka? Dziwią nas takie przypadki jak Breivik czy P.Natanek.

Nikt z dnia fanatykiem się nie staje, to zawsze jest proces. Ma wiele przyczyn i jest uwarunkowany wieloma aspektami. Powiedzmy sobie o dwóch z nich.

 


Strona 1 z 2

Szybki kontakt GG

Janusz - opiekun Grupy nr: 37003352
Marcin - pomoc techniczna nr: 36638314
Status Janusza:
Status Marcina:

Zadaj anonimowe pytanie