Krótko o nas

Każdego dnia modlimy się wspólnie o łaskę nawrócenia dla osób polecanych przez członków Grupy. We wspólnocie pamiętamy o sobie nawzajem, dzielimy się Słowem Bożym. Razem wzrastamy w wierze i miłości.
Przyłącz się do nas już dziś!

Nasz profil na Facebook'u:

Ostatnie dyskusje na forum


O:Proroctwa
Janusz 19.4.2018 14:30
O:Jesteśmy?
Janusz 17.4.2018 10:45
O:ulubiona melodia diabła cz.3
Janusz 2.1.2018 9:39
O:Konferencja
andrzej 10.6.2017 20:50
O:Prosośba o modlitwę
Małgorzata1 22.4.2017 11:48
O:proszę o modlitwę
Małgorzata1 19.4.2017 14:29
O:Proszę o modlitwę...
andrzej 23.1.2017 20:32
O:Czystość intencji
Małgorzata1 23.11.2016 9:57
O:Koronka do Miłosierdzia Boż a Godzina Miłosierdzia
Janusz 19.9.2016 12:30
O:Msza św.
Janusz 24.8.2016 13:34
ZOBACZ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

          
  
Umocnienie dla nas - przesłanie z La Salette PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ania   
Modlimy się każego dnia wspólnie w intencji nawrócenia naszych braci i sióstr. Pewnym umocnieniem dla nas w tej modlitwie może być przesłanie Matki Bożej Saletyńskiej. Zachęcamy do przeczytania relacji z pielgrzymki do La Salette naszej siostry z Grupy,  Ani oraz krótkiego opisu głównego przesłania objawień. Dołączone są również piękne zdjęcia.


        Ponad rok temu miałam możliwość uczestniczenia w pielgrzymce po Francji. Zwiedziliśmy tam kilka miejsc, które są istotne z punktu widzenia naszej wiary. Jednym z nich było położone w Alpach Wysokich - La Salette, słynące z objawienia maryjnego, w którym Najświętsza Maryja Panna nawołuje ludność do nawracania się.
       Sama podróż na szczyt nie jest przyjemna, pokonywanie autokarem ostrych zakrętów tuż nad przepaścią przyprawia o ból głowy nawet tych odważniejszych. Jednak wiele osób pielgrzymuje właśnie tam do Matki Boskiej prosić o potrzebne łaski dla siebie i dla innych. I tak spotkaliśmy pielgrzymów z Polski, którzy przebyli całą drogę… na rowerach. La Salette, to sanktuarium połączone z ogromnym domem pielgrzyma, gdzie można spotkać ludzi z całego świata. Saletynom, ośrodek pomagają obsługiwać wolontariusze, wśród tej grupy jest też sporo młodych Polaków.

1.JPG
1.JPG 1.JPG
2.JPG
2.JPG 2.JPG
3.JPG
3.JPG 3.JPG
4.JPG
4.JPG 4.JPG
5.JPG
5.JPG 5.JPG
6.JPG
6.JPG 6.JPG
7.JPG
7.JPG 7.JPG

Objawienie Matki Bożej w La Salette

Matka Boża ukazała się jeden jedyny raz 19 września 1846 dwojgu pastuszkom: prawie 15-letniej Melanii Calvat i 11-letniemu Maksyminowi Giraud na górze w La Salette. Dzieci zobaczyły Ją siedzącą wewnątrz niezwykle jasnej kuli. Zakryła dłońmi twarz, łokcie oparła na kolanach i płakała. Matka Boska przemówiła do ich głosem pełnym słodyczy:

Zbliżcie się moje dzieci, nie bójcie się przyszłam oznajmić wam wielką nowinę.

Następnie zaczęła mówić do dzieci:

Jeżeli mój lud nie zechce się poddać, będę zmuszona puścić ramię mojego Syna. Jest ono tak mocne i tak ciężkie, że nie zdołam go dłużej podtrzymywać. Już od tak dawna cierpię za was! Chcąc, aby mój Syn Was nie opuścił, jestem zmuszona ustawicznie Go o to prosić, a wy nic z tego sobie nie robicie. Choćbyście nie wiem jak się modlili i nie wiem co czynili, nigdy nie zdołacie wynagrodzić trudu, którego się dla was podjęłam.
Dałam Wam sześć dni do pracy, siódmy zastrzegłam sobie i nie chcą mi go przyznać. To właśnie czyni tak ciężkim ramię mego Syna. Te dwie rzeczy tak bardzo obciążają ramię mego Syna.
Jeżeli zbiory się psują, to tylko z waszej winy. Pokazałam wam to zeszłego roku na ziemniakach, ale nic sobie z tego nie robiliście. Przeciwnie, znajdując zepsute ziemniaki, przeklinaliście, wymawiając wśród przekleństw Imię mojego Syna. Będą się one psuły nadal, a tego roku na Boże Narodzenie nie będzie ich wcale.


W tym momencie Matka Boska mówiąca do dzieci po francusku zrozumiała, że dzieci jej nie rozumieją. Pochodziły one z ludu, nie uczęszczały do szkoły więc nie znały języka. Od tej chwili Piękna Pani, bo tak nazwały Ją dzieci, mówi narzeczem z okolic Corps.

Jeżeli macie zboże, nie trzeba go zasiewać, bo wszystko, co posiejecie, zjedzą robaki. A jeżeli coś wyrośnie, obróci się w proch przy młóceniu. Nastanie wielki głód, lecz zanim to nastąpi, dzieci poniżej lat siedmiu będą dostawały dreszczy i będą umierać na rękach trzymających je osób. Inni będą cierpieć z powodu głodu. Orzechy się zepsują a winogrona zgniją.

Następnie Piękna Pani przerwała na chwilę wygłaszanie Orędzia i w tym czasie podała każdemu z dzieci tajemnicę w języku francuskim, a potem mówiła dalej w narzeczu:

Jeżeli się nawrócą, kamienie i skały zamienią się w sterty zboża, a ziemniaki same się zasadzą.

Czy dobrze się modlicie, moje dzieci? - zapytała

Nie proszę Pani, nie bardzo- dzieci odpowiedziały szczerze.

Ach, moje dzieci, trzeba się dobrze modlić, rano i wieczorem. Jeżeli nie macie czasu, odmawiajcie przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, a jeżeli będziecie mogły, módlcie się więcej.
Na Mszę świętą chodzi zaledwie kilka starszych niewiast. Inni pracują w niedziele przez całe lato, a w zimie, gdy nie wiedzą, czym się zająć, idą na Mszę świętą jedynie po to, by sobie drwić z religii. W czasie Wielkiego Postu chodzą do rzeźni jak psy.

(…)
Piękna Pani kończąc swoje Orędzie, powiedziała:

A więc, moje dzieci, ogłoście to całemu mojemu ludowi.


Postępując kilka kroków, przekracza potok i nie odwracając się, powtarza z naciskiem:

Idźmy moje dzieci. Ogłoście to wiernie całemu mojemu ludowi.

Na miejscu Objawienia, tam, gdzie Maryja siedziała, wytrysnęło cudowne źródło. Płynie ono od dnia Objawienia bez przerwy, aż do naszych czasów. Woda ta użyta z wiarą dokonywała wielu uzdrowień i nawróceń. Po przeprowadzeniu badań i po otrzymaniu zgody Stolicy św., biskup Philibert de Bruillard, ordynariusz diecezji Grenoble ogłosił uroczyście 19 września 1851r., że: „Objawienie się Najświętszej Maryi Panny dwojgu pastuszkom dnia 19 września 1846r., na jednej z gór należących do łańcucha Alp, położonej w parafii La Salette, w dekanacie Corps, posiada w sobie wszystkie cechy prawdziwości i wierni mają uzasadnione podstawy uznać je za niewątpliwie i pewne”. Różni papieże w ciągu następnych lat obdarowywali przywilejami tak nabożeństwo do Matki Bożej Saletyńskiej, jak i Sanktuarium w La Salette.
W Polsce sanktuarium Matki Bożej z La Salette znajduje się w Dębowcu koło Jasła, gdzie od 1902 roku Maryja odbiera cześć i gdzie Jej figura została uroczyście ukoronowana koronami papieskimi 15 września 1996 roku.
Dnia 20 maja 2012 roku kościół sanktuaryjny został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej.*
        Zaznaczono drogę, którą przeszła Matka Boska odchodząc od dzieci, ma ona kształt litery „S”, ustawiono tam również krzyże. Miałam możliwość uczestniczenia w procesji różańcowej z lampionami, która podąża właśnie tą drogą. W tym miejscu odczuwa się w sposób wyjątkowy majestatyczność i świętość tej ziemi. Podczas Mszy świętej w bazylikę co kilka minut uderzały pioruny, a burza w tak wysokich górach, to też niezapomniane przeżycie.
Na uwagę zasługuje charakterystyczny krzyż saletyński, z młotkiem i obcęgami. Kiedy Matka Boska ukazała się pastuszkom, miała na szyi łańcuch z krzyżem, na którym widniały właśnie te atrybuty męki. Jeden z księży, który nas oprowadzał po terenie i Sanktuarium, powiedział, że ten młotek i obcęgi można rozumieć jako pewien wybór dany dla nas. Albo grzeszymy i w dalszym ciągu wbijamy młotkiem gwoździe w ciało Chrystusa krzyżując Go lub używamy obcęgów starając się te gwoździe usuwać poprzez nawracanie się, modlitwę.
Objawienie w La Salette jest wezwaniem do nawrócenia, które dobitnie ukazuje, że nasze grzeszne postępowanie ma wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Myślę, że jest ono dzisiaj jeszcze bardziej aktualne niż kiedykolwiek indziej. Pokazują to chociażby ostatnie wydarzenia na świecie. Niestety pomimo tak zaawansowanego rozwoju technologicznego, my jako ludzie nie staliśmy się mądrzejsi, jedynie bardziej zobojętniali. Dlatego współczesny świat tak bardzo potrzebuje modlitwy o nawrócenie i ludzi wierzących, którzy będą się ciągle nawracać.
Już niedługo, bo 19 września będziemy obchodzić uroczystość Matki Boskiej z La Salette- pojednawczyni grzeszników, można się przygotować do tego dnia w sposób głębszy odmawiając chociażby nowennę do NMP Saletyńskiej. Tekst nowenny można znaleźć na tej stronie:
http://www.parafialasalette.pl/index.php/patronka/85-nowenna-do-matki-bozej-saletynskiej

*Źródło: Ks. Józef Pochwat MS, Spotkanie z Maryją w La Salette. Modlitewnik dla czcicieli Matki Bożej z La Salette. Kraków 2003.

Anna (Ania 84)

 

Dodaj komentarz

Szybki kontakt GG

Janusz - opiekun Grupy nr: 37003352
Marcin - pomoc techniczna nr: 36638314
Status Janusza:
Status Marcina:

Zadaj anonimowe pytanie