Krótko o nas

Każdego dnia modlimy się wspólnie o łaskę nawrócenia dla osób polecanych przez członków Grupy. We wspólnocie pamiętamy o sobie nawzajem, dzielimy się Słowem Bożym. Razem wzrastamy w wierze i miłości.
Przyłącz się do nas już dziś!

Nasz profil na Facebook'u:

Ostatnie dyskusje na forum

O:Proroctwa
Janusz 19.4.2018 14:30
O:Jesteśmy?
Janusz 17.4.2018 10:45
O:ulubiona melodia diabła cz.3
Janusz 2.1.2018 9:39
O:Konferencja
andrzej 10.6.2017 20:50
O:Prosośba o modlitwę
Małgorzata1 22.4.2017 11:48
O:proszę o modlitwę
Małgorzata1 19.4.2017 14:29
O:Proszę o modlitwę...
andrzej 23.1.2017 20:32
O:Czystość intencji
Małgorzata1 23.11.2016 9:57
O:Koronka do Miłosierdzia Boż a Godzina Miłosierdzia
Janusz 19.9.2016 12:30
O:Msza św.
Janusz 24.8.2016 13:34
ZOBACZ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

FORUM

1. Na forum posługujemy się kulturalnym językiem. To znaczy z łagodnością i szacunkiem.
  2. Goście mogą brać udział w dyskusji, nie mogą tworzyć nowych tematów.
  3. Gospodarze serwisu zastrzegają sobie prawo usunięcia oraz modyfikacji wpisów naruszających zasady etyki katolickiej.

Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.  Nie pamiętasz hasła?
W dół
Odpowiedz
Nowy wątek
Strona: 12
TEMAT:
O:Jesteśmy? 1 Tydzień temu  
Cieszę się, że jest w nas konsekwencja w modlitwie. Jestem tutaj od siedmiu lat i muszę przyznać, że różne rzeczy działy się i dzieją w moim życiu duchowym, ale czuję, że ta modlitwa i cała nasza grupa jest w pełni z woli Bożej. Świadczą o tym chociażby owoce, nawrócenia i często potrzeba wśród "moich" polecanych osób zastanawiania się nad kwestiami duchowymi. Są to znaki ogromnej łaski, które, jak wierzę, zaistniały również dzięki modlitwie wstawienniczej nas wszystkich. Dlatego jestem Bogu wdzięczna za dar naszej Grupy.
Nawrócenie, ciągłe nawracanie się jest dla mnie pewnym programem życiowym i modlę się o tę łaskę ciągłego nawracania się również dla siebie.

Marzeniem Pana Jezusa jest, aby wszystkich tych, których dał Mu Ojciec, z powrotem do Niego przyprowadzić. Czy zatem każdy z nas nie powinien być tym westchnieniem tęsknoty naszego Pana, aby ten plan zrealizować?
Modlitwa w tym procesie, to podstawa, ale może przydałyby się jednak jakieś dodatkowe posunięcia na polu internetowym?
Gdyby nie zaprosił mnie do tej grupy Pan Andrzej, na innym portalu, nie byłoby mnie tutaj, a okazało się, że wystarczyło tylko "zaczepić"...Reszty dokonał Duch Święty i to z wielką mocą. Rzeczywiście nie warto nastawiać się na większy odzew, dzielenie się, sama modlitwa jest najistotniejsza i nie każdy czuje w sobie takiego ducha, aby pisać i dzielić się. Niemniej, ilu jest spragnionych? Potrzeby są wielkie, tylu zagubionych, głodnych, szukających w miejscach ciemnych...

W piątek na Eucharystii czytana była Ewangelia, gdzie Chrystus widząc tłumy zapytał podchwytliwie Filipa "Gdzie możemy kupić tyle chleba, aby ich nakarmić"? (J6, 1-15) Następnie rozmnożył chleb i ryby. Skoro mamy tych parę rybek i kilka chlebków jako Grupa, to może powinniśmy je śmiało dawać Jezusowi chociażby jakimiś częstszymi wpisami na facebookowej stronie? Niech Bóg robi z tym, co pragnie i co jest Jego wolą. Widzę, że obserwuje nas 680 osób, to dwa razy tyle, ile liczy Grupa... Nie chodzi o tzw. lajki, udostępnienia itp. Nie wiem, o co chodzi, ale jeśli ta myśl jest z Boga, to będą tego jakieś dobre owoce, jeśli nie, to nie. Ta Ewangelia przemówiła do mnie jakoś mocno w kontekście naszej posługi.

Panie Januszu, jak Pan się na to zapatruje? Może udałoby się regularniej coś zamieszczać? Jeśli dostałabym taką możliwość mogłabym też się w to aktywnie włączyć. Może ktoś chciałby znów spróbować, bo wpisy już były i to było dobre. W ten sposób damy też sygnał innym, że żyjemy tą modlitwą, że jesteśmy...

Pozdrawiam w Panu,
Anna
Wpisz kod   
Zauważ, choć paski z kodem i Buźki nie są wyświetlane, można korzystać z BBCode i ikon emocji
Reply Quote

O:Jesteśmy? 6 dni, 21 godzin temu  
Jestem otwarty na Wasze pomysły. Myślę, że warto by było zacząć się dzielić na facebooku, bo na stronie będzie chyba trudno ludziom wchodzić. Facebook jest bardziej wygodny i popularny. Poza tym więcej osób może skorzystać z dzielenia się wiarą. Po tych kilku latach trwania czasami jakby w podziemiu może już czas odświeżyć naszą Grupę na nowy sposób? Póki co, czekam na pomysły o czym chcecie pisać i co zamieszczać.
Wpisz kod   
Zauważ, choć paski z kodem i Buźki nie są wyświetlane, można korzystać z BBCode i ikon emocji
Janusz

Reply Quote

O:Jesteśmy? 6 dni, 19 godzin temu  
Jednak myślę, że z pomysłu fb bym się wycofał, bo wolałbym abyśmy dzielili się na stronie wśród swoich. Ilość nie oznacza zawsze lepiej.
Wpisz kod   
Janusz

Reply Quote

O:Jesteśmy? 5 dni, 18 godzin temu  
Myślę, że jeśli chodzi o dzielenie się swoimi refleksjami na temat tego charakteru modlitwy itp., to rzeczywiście powinno to pozostać na tej stronie, bo często są to sprawy dość osobiste i może nie dla każdego do zrozumienia.

Jeśli chodzi o fb, to widziałabym to tak, jak było kiedyś. Jakieś krótkie fragmenty, jakiejś lektury duchowej, jakieś krótkie nawiązanie do Ewangelii z dnia aktualnego z np. jakimś komentarzem z własnego życia. Może ktoś podzieliłby się jakąś modlitwą, może wierszem, może zdjęciem z miejsca, które odwiedził, a stanowi jakiś obiekt sakralny itp. Moglibyśmy zamieszczać to pod nazwą Grupa Nawracajcie się, bez naszych osobistych namiarów, bo zatwierdzeniu przez Pana Janusza.

Nie chodzi o ilość, ale myślę, że fb jest użytecznym narzędziem,a skoro już tam jesteśmy, to może warto to wykorzystać... Może po prostu zrobić to tak, aby osoba, która czyta coś na fb automatycznie przechodziła na tę stronę?

Nie jestem fanką fb, ale wiem, że dużo osób, które ma tam polubione różne strony, traktuje ten komunikator, jako miejsce, gdzie są zamieszczane wszystkie "nowości" z tych stron. I dopiero po informacji na fb, że coś się pojawiło przechodzą do źródła.

Ja tak to widzę, może ktoś jeszcze się odezwie, coś podpowie... Może coś z tego "ruszy"?
Wpisz kod   
Reply Quote

O:Jesteśmy? 5 dni, 5 godzin temu  
Nasza Grupa na fb nadal istnieje, więc można tam zamieszczać różne rzeczy, byle przemyślane i wartościowe. Na stronie widział bym coś w rodzaju formacji duchowej. Coś ,co było do tej pory. Poruszane różne tematy, które powinny nas kształtować duchowo, ale zdrowo duchowo. Czasami może to być bolesne , ale chyba warto iść w tym kierunku. Wchodząc na ścieżkę nawrócenia bardzo często zbaczamy w złym kierunku nawet tego nie zauważając. Ja osobiście chciałbym poruszać takie tematy, bo jestem od prawie 6 lat we Wspólnocie ewangelizacyjnej i szkole ewangelizacji i widzę co się dzieje z nami, którzy uważamy się za ludzi nawróconych, czy może lepiej - nawracających się. Ta ścieżka jak powiedział Jezus jest bardzo wąska i nie łatwo się na niej utrzymać bez duchowej formacji opartej również na niezbędnej wiedzy. Ale, żeby coś ruszyło muszą być chętni do działania w tym kierunku. Jeśli będzie odzew to ja jestem otwarty do dzielenia się i poczytania doświadczeń i myśli innych. Ten czas odczytuję jako interwencję Boga, żebyśmy nie zaniedbali tego, co nam dał, bo to, że trwamy już chyba 7 lat mimo wszystko, podczas gdy inne grupy często takiej próby czasu nie wytrzymują , to coś znaczy.
Wpisz kod   
Janusz

Reply Quote

Do góry
Odpowiedz
Nowy wątek
Strona: 12

Szybki kontakt GG

Janusz - opiekun Grupy nr: 37003352
Marcin - pomoc techniczna nr: 36638314
Status Janusza:
Status Marcina:

Zadaj anonimowe pytanie