Krótko o nas

Każdego dnia modlimy się wspólnie o łaskę nawrócenia dla osób polecanych przez członków Grupy. We wspólnocie pamiętamy o sobie nawzajem, dzielimy się Słowem Bożym. Razem wzrastamy w wierze i miłości.
Przyłącz się do nas już dziś!

Nasz profil na Facebook'u:

Ostatnie dyskusje na forum


O:Proroctwa
Janusz 19.4.2018 14:30
O:Jesteśmy?
Janusz 17.4.2018 10:45
O:ulubiona melodia diabła cz.3
Janusz 2.1.2018 9:39
O:Konferencja
andrzej 10.6.2017 20:50
O:Prosośba o modlitwę
Małgorzata1 22.4.2017 11:48
O:proszę o modlitwę
Małgorzata1 19.4.2017 14:29
O:Proszę o modlitwę...
andrzej 23.1.2017 20:32
O:Czystość intencji
Małgorzata1 23.11.2016 9:57
O:Koronka do Miłosierdzia Boż a Godzina Miłosierdzia
Janusz 19.9.2016 12:30
O:Msza św.
Janusz 24.8.2016 13:34
ZOBACZ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

          
  
Jak się modlić, by wymodlić. PDF Drukuj Email
Godne polecenia artykuły

altDobrze się modlisz? A może źle? Bo można źle się modlić. A jak się modli źle, to Bóg nie spełnia próśb. Nie żartuję. Tak mówi Biblia: „Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie”.

W sumie to może być frustrujące. Ktoś może się modlić przez długi czas i nie wymodli. A inna osoba pomodli się chwilę i otrzyma. I gdzie tu sprawiedliwość, nie? A jednak.. bo chodzi o coś zupełnie innego.

Słyszałem kiedyś świetną konferencję. Dotyczyła skuteczności modlitwy. Tego, jak przekonać Boga, żeby zrobił to, o co prosimy. Sposób jest prosty. Trzeba się modlić o wędkę, a nie o rybę - czyli, żeby Bóg nam pomógł coś osiągnąć, a nie zrobił to za nas. A poza tym modlić się o takie rzeczy, które pomagają innym, a nie tylko służą zaspokajaniu naszych pragnień.

altZ doświadczenia wiem, że:

1. to działa;

2. zawsze coś rykoszetem dostaje się i mi :D

W praktyce wygląda to tak. Jeśli będziemy się modlić o pieniądze, bo mamy mało i przydałoby nam się więcej, to raczej szansa powodzenia takiej modlitwy jest niewielka. Podobnie jeśli pomodlimy się, byśmy mieli więcej wolnego czasu i mogli po prostu odpoczywać. Albo żebyśmy zmienili pracę na inną – lepiej płatną i z perspektywami awansu.

Ale już modlitwa o pieniądze, by sfinansować jakieś dobre przedsięwzięcie albo pomóc chorej osobie – szanse powodzenia rosną. Podobnie modlitwa o więcej wolnego czasu, by móc go spędzić z rodziną, z którą do tej pory się jedynie przelotnie widywaliśmy.

Nowa praca? A co da Ci nowa praca? Zastanów się nad tym. Czy przez nią będziesz mógł w jakiś sposób pomagać innym? Czy da Ci możliwość rozwoju, dzięki czemu będziesz w stanie robić więcej dobrych rzeczy? Albo czy zmieni coś na plus dla Twojej rodziny? Jeśli tak, to pewnie prędzej czy później Bóg spojrzy przychylnym okiem na taką modlitwę.

Możesz sobie zadać pytanie, dlaczego niby to, co piszę ma działać. Mam odpowiedź.

Po pierwsze Bóg to ojciec, tak? Który ojciec odmówi swojemu dziecku, gdy prosi go o coś, co jest dla tego dziecka ważne i dobre? Żaden ojciec nie da synowi kasy np. na narkotyki, ale już żeby opłacić mu studia, to nawet weźmie kredyt. Czemu Bóg miałby zachowywać się inaczej? Tym bardziej, że przecież jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. Czyli On myśli tak samo jak nasi ojcowie, tylko jest w tym doskonały.

Kolejny argument – Biblia. Tak tam po prostu jest napisane. We fragmencie, od którego zacząłem tekst, całe zdanie brzmi: „Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz.”. Krótko i konkretnie.

I na koniec przykłady z mojego życia. Jakiś czas temu modliłem się, by wygrać pewien konkurs. Nie wygrałem. Później uświadomiłem sobie, że ta wygrana co prawda podkręciłaby moje ego i dostałbym wartościową nagrodę, ale nie byłoby w tym nic dobrego dla innych. Raczej widzę to jako moją pustą zachciankę na zasadzie osiągnięcia kolejnego sukcesu.

Z kolei pod koniec zeszłego roku byłem w gronie osób organizujących imprezę hip hopową dla młodzieży - przeciwko narkomanii, mówiliśmy podczas niej też o Bogu. W sumie we dwóch z kumplem odpowiadaliśmy za wszystko. A problemów była masa – w tym trzeba było zebrać dużą kasę, żeby opłacić artystów, scenę, nagłośnienie, reklamę itp. Modliliśmy się dużo, ciągle przypominając Bogu, że przez tę imprezę można pomóc wielu osobom. I uzbieraliśmy dokładnie tyle, ile było potrzebne.

Takich przykładów mógłbym podać więcej – zarówno własnych jak i znajomych.

Podsumowując. Chcesz coś wymodlić? Zastanów się nad tym, co będzie, jak Bóg spełni Twoją prośbę. Kto na tym zyska? Po drugie – czy chcesz coś dostać na gotowo, czy jesteś w stanie włożyć w to swój wysiłek i przy pomocy Boga to zdobyć?

alt


P.S.

Czy to, o czym napisałem gwarantuje 100% skuteczności w modlitwie? Teoretycznie nie, ale w praktyce tak. Bo jeśli powierzysz coś Bogu, to On sam wybierze najlepsze rozwiązanie. To zabrzmi banalnie, ale dlatego, że po prostu Cię kocha. A przy tym wie, co będzie dla Ciebie dobre. I dlatego nie zawsze stanie się dokładnie to, o co się modliłeś, ale zawsze z perspektywy czasu okaże się, że wyszło ok.

 

 

*Fragment ze wstępu pochodzi z listu św. Jakuba, rozdział 4, werset 3.

 

Komentarze  

 
#1 magusia_sw 2013-07-19 19:51
Dzięki za te słowa. Bardzo mi pomogły! :-)
 
 
#2 Janusz 2013-07-19 20:04
Jesteś biedny, nie masz pieniędzy, zacznij dawac jałmużnę, pomagac innym, nawet jeśli to będą drobne sumy. Bóg widząc to zacznie ci dawac, abyś mógł czynic dobro, którego dzisiaj tak mało, bo wszyscy tylko myślą, jak sobie dogodzic. Skąpstwo jeszcze nikogo nie wzbogaciło, a jeśli to na chwilę. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie.
(Łk 6, 38}
 
 
#3 jozef 2014-11-17 18:21
bardzo rzeczowa informacja.BOŻE BŁOGOSŁAW TEMU BRATU
 
 
#4 Aleksandra 84 2015-02-06 11:53
Modlitwy często też nie są wysłuchiwane ponieważ nie pozwalamy Bogu działać, nie dajemy Mu pola manewru. Niby o coś prosimy, oddajemy całkowicie sprawę Bogu, a za kilka minut już obmyślamy dokładnie co Bóg ma zrobić i jak. I w ten sposób role się odwracają. Zamiast Bóg być naszym Mistrzem, Ratownikiem a my Jego narzedziem, rolę odwracają się my chcemy rządzić. Kierujemy się pychą a nie pokorą.
 
 
#5 Malgorzata 2015-05-24 22:54
Ogromne dzięki Bogu ze trafilam tutaj i tobie za te słowa które utwierdziły mnie w wierze ze Bóg mnie wyslucha i nie ustane błagać Naszego Ojca Wszechmogącego o pomoc mimo ze trwa to juz rok bo On wie ze Go kocham i ufam Mu czuwa nade mną mam na to dowody każdego dnia i dlatego wiem ze kiedyś spełni moja prośbę chociaż czasu mam niewiele
 
 
#6 Slawek 2016-01-06 11:04
Bóg zapłać!
 
 
#7 Ananeta 2016-09-15 19:23
Niesamowity artykuł, dziękuję :)
 
 
#8 kornekia 2016-10-27 22:48
Boze pomóż ty wiesz że nie myślę o sobie lecz o innych ale już nie mam sił te 17 lat nie daję już rady
 
 
#9 Jolanta1 2016-11-20 21:15
Kochani proszę o modlitwę w sprawie nawrócenia mojego męża oraz o ratunek dla mojego małżeństwa. Bóg zapłacić.
 
 
#10 luiza 2017-03-08 12:31
Jestem trochę zawiedziona modlę się do różnych św. O możliwość wyjścia z długów aby komornik zdjął z mojego konta zajęcie żebym mogła sama spłacać swój dług w ratach a nie zabiera mi prawie wszystko nie mam z czego opłacić rachunków a o pieniądzach na życie nie wspomnę .Nie proszę o wygraną w lotto tylko o możliwość wyjścia z długów uczciwie
 
 
#11 Aranka84 2017-12-19 06:47
https://www.youtube.com/watch?v=mEzRRwYOlOU&t=840s , https://www.youtube.com/watch?v=7IK3OMiJW30&t=339s . http://kosciol.wiara.pl/doc/1891886.Prosilem-Boga-o-troche-pieniedzy-ale-nie-az-tyle , http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3232944,tonal-w-dlugach-wygral-fortune,id,t.html .
 
 
#12 Grzegorz Pudełek 2018-01-30 12:45
W przypadku zadłużenia i trwałej niewyplacalnośc i można skorzystać z upadłości konsumenckiej i umorzenia dużej części zobowiązań.
 
 
#13 abwera 2018-02-06 20:27
Ja czytam te wszystkie bajki to się zastanawiam, czy bóg kierował się kiedykolwiek logiką ? Przeraża mnie, że zamiast zacząć myślec powierzamy trudne sprawy jakiemuś bytowi którego nie rozumiemy i nic o nim nie wiemy. Czy jeśli prosze o mieszkanie bo sie przestać już wynajmować to jest źle ? Czy mam się tułać całe życie i mieszkać z obcymi to jest złe bo to zaspokojenie własnych pobudek, albo lepszy samochód bo takie mam marzenie. Może marzenia są grzechem i sprzeczne z boskim planem, to po co żyjemy w takim razie? Dla mnie cały ten wywód utwierdza mnie w przekonaniu, że urodziłem się tylko po to żeby być niewolnikiem z wolną wolą.
 

Dodaj komentarz

Szybki kontakt GG

Janusz - opiekun Grupy nr: 37003352
Marcin - pomoc techniczna nr: 36638314
Status Janusza:
Status Marcina:

Zadaj anonimowe pytanie