Krótko o nas

Każdego dnia modlimy się wspólnie o łaskę nawrócenia dla osób polecanych przez członków Grupy. We wspólnocie pamiętamy o sobie nawzajem, dzielimy się Słowem Bożym. Razem wzrastamy w wierze i miłości.
Przyłącz się do nas już dziś!

Nasz profil na Facebook'u:

Ostatnie dyskusje na forum


O:Proroctwa
Janusz 19.4.2018 14:30
O:Jesteśmy?
Janusz 17.4.2018 10:45
O:ulubiona melodia diabła cz.3
Janusz 2.1.2018 9:39
O:Konferencja
andrzej 10.6.2017 20:50
O:Prosośba o modlitwę
Małgorzata1 22.4.2017 11:48
O:proszę o modlitwę
Małgorzata1 19.4.2017 14:29
O:Proszę o modlitwę...
andrzej 23.1.2017 20:32
O:Czystość intencji
Małgorzata1 23.11.2016 9:57
O:Koronka do Miłosierdzia Boż a Godzina Miłosierdzia
Janusz 19.9.2016 12:30
O:Msza św.
Janusz 24.8.2016 13:34
ZOBACZ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

          
  
Przemyślenia
Wy się nie bójcie PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Kilka dni temu otworzyłem Pismo Święte i jedno zdanie uderzyło mnie bardzo mocno. Przeczytałem tylko to jedno zdanie:
 
Owoce kursu Paweł PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Jak zapewne wiecie kilka dni temu wróciłem z kursu Paweł. Nie za wiele mogę Wam zdradzić, bo może ktoś trafi na ten kurs i nie chciałbym pozbawić go niespodzianek jakie go tam czekają. Kurs należy do grupy kursów formujących ewangelizatorów.
 
Czym jest modlitwa? PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Czym jest modlitwa w życiu chrześcijanina? Odpowiedzi mogą być różne i różne mogą być definicje modlitwy. W modlitwie na pewno chodzi o wejście w relację z Bogiem.
 
Zaufanie, dyspozycyjność, nawrócenie. PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Kolejne Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu to tylko tradycja, dla innych ważne wydarzenie religijne, a dla jeszcze innych tylko wolne dni od pracy
 
Jesteś więcej wart niż myślisz PDF Drukuj Email
Przemyślenia
O. Adam Szustak to ewangelizator chyba jedyny w swoim rodzaju. W swojej nieskończonej oryginalności i odwadze potrafi iść pod prąd i łamać wszelkie stereotypy dotyczące interpretacji Pisma św. do jakich jesteśmy przyzwyczajeni słuchając na co dzień całej masy kapłanów powtarzających w kółko to samo.
 
Cudzołóstwo PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Szóste przykazanie zabrania cudzołożyć. Do dzisiaj rozumiałem to przykazanie tak jak chyba większość z nas, że chodzi tylko o zdradę małżeńską . Jezus powiedział, że cudzołóstwo można popełnić nie tylko cieleśnie ,ale również pragnieniem. Cudzołożąc w swoim sercu poprzez pożądliwość woli. W końcu przecież grzech rodzi się w sercu człowieka. W Piśmie św. jednak natrafiłem na kolejny fragment mówiący o cudzołóstwie: Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata , staje się nieprzyjacielem Boga. ( List św. Jakuba 4,4)

Widzę w tych słowach sens i logikę. Jeśli zdradzam swoją żonę ,czy męża z innym, to jest to cudzołóstwo, bo jestem związany z kim innym a z kim innym wchodzę w relację intymną. Wszyscy zostaliśmy stworzeni do intymnej relacji z Bogiem .Nie w sensie cielesnym, ale duchowym. A może nawet i cielesnym, bo jak nazwać przyjmowanie Jezusa w Komunii św.?  Bóg jest nawet więcej niż mężem , czy żoną. Zostaliśmy powołani do tak ścisłej jedności z Bogiem, że trudno nam to sobie nawet wyobrazić. Jezus, aby być blisko nas najpierw stał się nam podobny, a potem został z nami w Eucharystii, aby Jego Ciało połączyło się z naszym jak tylko to jest najściślej możliwe. Jednak człowiek tego ani nie rozumie, ani nie docenia. Wchodzimy często w o wiele ściślejsze relacje z innymi ludźmi, pożądamy bardziej rzeczy światowe i o nie zabiegamy niż Boga. To swego rodzaju zdrada, którą słusznie należy nazwać cudzołóstwem Jeśli zdradzę swoją żonę to na pewno jej się to nie spodoba. A czy Bóg będzie zadowolony, Jeśli zdradzę go ze światem? Jeśli światem zafascynuję się bardziej niż Nim? Jak w tym kontekście Bóg ma przychylać się do wysłuchiwania moich modlitw? Przecież moja modlitwa  staje się wtedy modlitwą zdrajcy i cudzołożnika, który woli świat od Boga.
W tym samym fragmencie Ewangelii, ale nieco wcześniej św. Jakub pisze:„Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz” (Jb 4, 1-3).
Nigdy jeszcze nie spowiadałem się z tego, że cudzołożyłem ze światem i zdradzałem Boga poprzez moje żądze. A chyba warto się nad tym zastanowić.
 
Plon mojego życia PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Początek listopada to czas kiedy zastanawiamy się nad tematem przemijania naszego życia. Chociaż o śmierci myślę dosyć często, to w tym czasie jakoś głębiej ten temat wbija się w moją świadomość.
 
Bóg nie kochany PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Ostatnio jakoś tak się składa, że mimowolnie zaczynam dostrzegać to, czego wcześniej nie widziałem. Teraz widzę, i niestety nie jest to przyjemne.
 
Wielbić Pana chcę! PDF Drukuj Email
Przemyślenia
altCzłowiek został stworzony, aby Boga naszego Pana, wielbił, okazywał Mu cześć i służył Mu - i dzięki temu zbawił duszę swoją. (cytat z książki "Ćwiczenia duchowe" Św. Ignacy Loyola)
 
Ogień i rozłam PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął!
 
Gdybym był bogaty PDF Drukuj Email
Przemyślenia
 
 
altPamiętacie film "Skrzypek na dachu"? Główny bohater  marzył o bogactwie  i modlił się do Boga w formie pieśni, jak by to było dobrze być bogatym.
 
Ach, ten kompromis PDF Drukuj Email
Przemyślenia
altZastanawiałem się ostatnio, co sprawia, że jedni ludzie osiągają świętość a inni nie. Mam oczywiście na myśli tylko tych wierzących i praktykujących. Tych, którzy na serio się nawrócili i chcieliby pracować nad sobą.
 
Chciec czegoś więcej PDF Drukuj Email
Przemyślenia
alt Tak się składa, że moja wrażliwość duchowa była kształtowana wpływem dzieł św. Jana od Krzyża. A nie są to dzieła łatwe w czytaniu, a tym bardziej zrozumieniu. Jednak mnie właśnie pociąga to, co trudne,  co jest na krawędzi niemożliwości.
 
Życie w klatce PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 alt Jezus bardzo często, aby dotrzeć do człowieka z jakąś prawdą posługiwał się przykładami z życia. Ja też to lubię robić. Ostatnio oglądałem film o małpach, które były od małego trzymane w niewoli a potem wypuszczane na wolność.
 
Jak trwoga to do Boga PDF Drukuj Email
Przemyślenia
alt Czy spotkaliście się może z taką sytuacją. że proponujecie komuś wyjście, czy wyjazd na jakieś rekolekcje, czy choćby Mszę św. o uzdrowienie a ta osoba mówi, że chyba nie jest jeszcze na to gotowa?
 
Moc w słabości się doskonali PDF Drukuj Email
Przemyślenia
altNie tak dawno przeżywaliśmy Wielki Post. Ewangelia mówi, że Jezus zanim zaczął swoją publiczną działalność wyszedł na pustynię, aby tam pościć.
 
Już nie ja żyję. PDF Drukuj Email
Przemyślenia
altMożna przeczytać wszystkie książki świata i nie wiedzieć jak żyć, a jedno zdanie z Pisma św. może dać nam odpowiedź na to tak ważne pytanie. Dlatego jedno słowo Boże przewyższa wszystkie mądrości świata. Św. Paweł Apostoł napisał takie jedno zdanie: Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus (Ga 2,20)

Ja widzę w tym stwierdzeniu całe moje życie. Nie ,abym mógł się pod tym podpisać, że już żyje we mnie Chrystus, ale to zdanie pokazuje mi jak od teraz powinienem zacząć żyć.
 
Czy to na pewno jest dobro? PDF Drukuj Email
Przemyślenia
altŻycie chrześcijanina polega na nieustannym wyborze między dobrem a złem. Wszystko niby wydaje się proste, ale czym tak naprawdę jest to dobro ,albo zło?
 
Po co nam wiara? PDF Drukuj Email
Przemyślenia
altJak czytamy Pismo św. to widzimy, że Bóg oczekuje od człowieka wiary. Jezus często  dziwił się, albo nawet i denerwował, że ludziom tak trudno przychodziło wierzyć.
 
Żywe Tabernakulum PDF Drukuj Email
Przemyślenia
alt Ostatnio będąc na Mszy św. zrozumiałem pewną rzecz. Ale od początku chciałbym to wyjaśnić. Historia Kościoła mówi o pewnym świętym kapłanie, którego imienia nie pamiętam, ale  który widząc człowieka wychodzącego z kościoła zaraz po przyjętej Komunii św. kazał iść ministrantom ze świecami, aby towarzyszyli mu, bo ten zachował się niegodnie nie dziękując Bogu za łaskę Komunii św.
 
Dziwna miłość PDF Drukuj Email
Przemyślenia
alt Ostatnio zastanawiam się jak to jest z miłością bliźniego. Skąd mam wiedzieć, że los drugiego człowieka nie jest mi obojętny? Obserwując rzeczywistość i zachowanie ludzi dochodzę do przekonania, że takich co naprawdę kochają  bliźniego jest niewielu.
 


Strona 1 z 3

Szybki kontakt GG

Janusz - opiekun Grupy nr: 37003352
Marcin - pomoc techniczna nr: 36638314
Status Janusza:
Status Marcina:

Zadaj anonimowe pytanie