Krótko o nas

Każdego dnia modlimy się wspólnie o łaskę nawrócenia dla osób polecanych przez członków Grupy. We wspólnocie pamiętamy o sobie nawzajem, dzielimy się Słowem Bożym. Razem wzrastamy w wierze i miłości.
Przyłącz się do nas już dziś!

Nasz profil na Facebook'u:

Ostatnie dyskusje na forum


O:Proroctwa
Janusz 19.4.2018 14:30
O:Jesteśmy?
Janusz 17.4.2018 10:45
O:ulubiona melodia diabła cz.3
Janusz 2.1.2018 9:39
O:Konferencja
andrzej 10.6.2017 20:50
O:Prosośba o modlitwę
Małgorzata1 22.4.2017 11:48
O:proszę o modlitwę
Małgorzata1 19.4.2017 14:29
O:Proszę o modlitwę...
andrzej 23.1.2017 20:32
O:Czystość intencji
Małgorzata1 23.11.2016 9:57
O:Koronka do Miłosierdzia Boż a Godzina Miłosierdzia
Janusz 19.9.2016 12:30
O:Msza św.
Janusz 24.8.2016 13:34
ZOBACZ WIĘCEJ

Współpracujemy z:

          
  
Owoce kursu Paweł PDF Drukuj Email
Przemyślenia
Jak zapewne wiecie kilka dni temu wróciłem z kursu Paweł. Nie za wiele mogę Wam zdradzić, bo może ktoś trafi na ten kurs i nie chciałbym pozbawić go niespodzianek jakie go tam czekają. Kurs należy do grupy kursów formujących ewangelizatorów.
Żeby się na niego dostać należy najpierw skończyć inne kursy. Przede wszystkim kurs Jan, który uczy jak zostać uczniem Jezusa.  Kurs jest 10 dniowy i bardzo intensywny. Angażuje całego człowieka  i jest dosyć wyczerpujący. Wymaga bardzo dużo kreatywności i odporności psychicznej. Dlatego osoby mające problemy z psychiką i emocjami lepiej niech zostaną w domu. Z moich obserwacji wynika, że lepiej sobie radzą ludzie młodzi. Pewnie dlatego, że są właśnie bardziej kreatywni, pomysłowi, i nie mają tylu barier psychicznych co starsi. Kurs uczy jak ewangelizować. Jest dużo teorii i praktyki. Kilku księży i zakonników brało w tym kursie udział w roli uczestników. Podobno jest to kurs najdłuższy i najcięższy ze wszystkich. Jest chyba też najważniejszym kursem dla ewangelizatora. To naprawdę niezła szkoła dla kogoś, kto chce skutecznie ewangelizować i nie popełniać podstawowych błędów. Ja już  na początku zrozumiałem, że ewangelizowanie jest moim obowiązkiem, podobnie jak każdego chrześcijanina.Tak mówi Słowo Boże, a św. Paweł pisze: biada mi gdybym nie głosił Ewangelii. Biada każdemu, kto nie chce głosić Ewangelii. Odczułem też na własnej skórze, że sam jeden nic na tym kursie bym nie zdziałał. Potrzebna jest wspólnota, grupa ludzi, którzy się wspierają pomysłami i w krótkim czasie taka współpraca zawsze przynosi jakieś efekty, czasem bardzo dobre. Ta krótka reklama z chlebem zamieszczona na facebooku jest właśnie efektem pracy jednej z grup tego kursu. Tego co mnie najbardziej zniechęcało do wzięcia udziału w tym kursie , to świadomość, że będę musiał wyjść na ulicę, do domów i zaczepiać ludzi mówiąc im o Bogu jak to robili pierwsi chrześcijanie. Z dnia na dzień jednak  nabierałem wiedzy i pewności siebie, a obawy powoli znikały. Poznałem ludzi i ich reakcje na Boga. Zrozumiałem jak wielu katolików nie chce mieć nic wspólnego z Bogiem , mimo że chodzą do kościoła a na drzwiach swoich domów wypisują symbole religijne. Jakie mają obawy, aby oddać życie Jezusowi i jak czasami ze łzami w oczach reagują na słowa, że Bóg ich kocha. Zachęcam Was do wstępowania do wspólnot , robienia kursów i ostatecznie do ewangelizacji. Jest tego pilna potrzeba . Jeszcze niedawno żyłem zupełnie inaczej. Od założenia 3 lata temu naszej Grupy modlitewnej o później wstąpienia do wspólnoty św. dobrego łotra w Radomiu moje życie i życie mojej żony było zupełnie zwyczajne i pozbawione sensu. Nigdy bym nie przypuszczał, że Bóg zechce jeszcze coś w tym życiu zmienić. A jednak zmieniło się wszystko. Mogę chyba powiedzieć, że narodziliśmy się z żoną na nowo i jest to życie znacznie ciekawsze i bardziej owocne od poprzedniego. A przecież to dopiero początek. Nie wiem co jeszcze Bóg przygotował tym, którzy Go miłują.
Janusz, opiekun Grupy
 

Komentarze  

 
#1 andrzej 2014-07-27 16:27
4 lata naszej grupy bedzie w sierpniu,nie trzy.
 
 
#2 Marcin 2014-07-27 19:39
Bardzo cieszę się, że nasz opiekun mógł przeżyć tą formację. Wierzę, że głęboko odbije się to na całej naszej wspólnocie. Pamiętamy w modlitwie.
 

Dodaj komentarz

Szybki kontakt GG

Janusz - opiekun Grupy nr: 37003352
Marcin - pomoc techniczna nr: 36638314
Status Janusza:
Status Marcina:

Zadaj anonimowe pytanie